0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Encyklopedia szycia C

  Powiązane

  Czy warto?

  Czy warto kupić towar w ciemno, bo inni zachwalają,...

  Minerva M5550JDE – maszyna przemysłowa w świetnej cenie

  Model M5550JDE Rodzaj maszyny Stebnówka Chwytacz Wahadłowy Długość ściegu 0 mm do 5 mm Oświetlenie LED Naprężenie nici Płynna regulacja...

  Husqvarna Designer Topaz 40 – Hafciarka i maszyna do szycia

  Hafciarka i maszyna do szycia Husqvarna Designer Topaz 40 pozwala spełniać...

  Modna shopperka

  Modna torba na zakupy zwana shopperką, albo shopper bag,...

  Trochę o igłach maszynowych

  Jakie igły wybrać do domowej maszyny do szycia? Elementem niezbędnym...

  Udostępnij

  CUPRO (CUPRA) – (Cuprammonium Rayon) to włókno wytwarzane z celulozy, znajdującej się w nasionach bawełny, czyli włókno sztuczne pochodzenia naturalnego podobnie, jak wiskoza.

  Jak powstaje cupro?
  Cupro to materiał z odnawialnych surowców naturalnych. Powstaje w wyniku wytrącania się włókien celulozowych w kąpieli miedzianej (łac. cuprum). Słowo miedź może wywołać dyskomfort, ale tkaniny, których używamy spełniają wymogi Standard 100 firmy Oeko-TEX, jako produkty wchodzące w kontakt ze skórą. Co więcej, wybraliśmy dostawców tkanin, którzy podejmują działania w celu minimalizowania szkodliwego wpływu przemysłu włókienniczego a firma, która wytwarza dla nas tkaniny z cupro pozyskuje je z certyfikowanych upraw bawełny i do produkcji włókien używa wody z recyklingu (ma własne oczyszczalnie).

  https://vitovergelis.pl/sklep/granatowa-sukienka-z-cupro/

  CLOQUE – [klokẹ; fr.], nazwa obejmująca dwie tkaniny, na których powierzchni występują plastyczne wzory;1) tkanina dwuwarstwowa — silnie napięta osnowa warstwy dolnej w miejscach przeplecenia z wątkiem warstwy górnej wgłębia tę warstwę, dając plast. wzory; 2) tkanina, w której nitki o różnej kurczliwości występują w określonym porządku — bardziej kurczliwe nitki tworzące dłuższe, nieprzeplecione odcinki kurczą się (np. pod wpływem temperatury) i silnie ściągają tkaninę.

  https://www.1stforfabrics.co.uk/product/cable-knit-cloque-jersey-olive/

  Źródła:https://vitovergelis.pl/cupro-co-to-za-wlokno-i-czemu-zastepuje-jedwab/embed/#?secret=HOoJ3y1taj

  Poprzedni artykułEncyklopedia szycia B
  Następny artykułEncyklopedia szycia D