Juki HZL-G120 model wielofunkcyjny, sterowany komputerowo

0
507

Maszyna do szycia Juki HZL-G120 to model wielofunkcyjny, sterowany komputerowo i łączący w sobie cechy maszyny domowej i przemysłowej. Posiada czytelny wyświetlacz LCD oraz 180 programów ściegowych, w tym możliwość wyszywania liter.

W mechanizmie transportu maszyn serii HZL-G zastosowaniu stopkę dociskową o udoskonalonej konstrukcji, dzięki czemu swobodnie przesuwane są nawet ciężkie materiały typu dżins.  Za pomocą jednego ruchu, automatycznie obcinana jest jednocześnie nić górna i dolna. To oszczędność czasu i optymalizacja zużycia nici. W modelach serii HZL-G istnieje możliwość ustawienia szerokości obszywania dziurki w 8 rozmiarach. Jest to rozwiązanie unikalne i dostępne wyłącznie w maszynach Juki. Osiągany efekt jest idealny, niezależnie od rodzaju szytego materiału. Automatyczny nawlekacz nici igłowej umożliwia łatwe przewlekanie nici przez oczko igły, co pozwala na szybkie rozpoczęcie szycia i dodatkowo nie męczy wzroku. Przygotowanie bębenka przebiega szybko – nić przewlekana jest przez prowadnik i nie ma potrzeby jej podciągania.

Oświetlenie LED zapewnia jasne światło w obszarze pracy igły. Dioda LED nie nagrzewa się nawet przy długim działaniu.

System transportu tzw. box feed zapewnia równomierne, bezproblemowe podawanie nawet wielowarstwowego materiału. Mechanizm box feed różni się od mechanizmu konwencjonalnego torem ruchu ząbków transportu – w przypadku transportu tradycyjnego ruch ząbków odbywa się po owalu, natomiast transport box feed jest prostokątny (liniowy), dzięki czemu ząbki dłużej przytrzymują szyty materiał, co gwarantuje lepszy przesuw materiału i tworzenie zawsze jednolitych oraz solidnych ściegów, eliminuje marszczenie i niestabilne szycie.

Funkcje maszyny Juki HZl-G120:

 • 35 programów ściegowych
 • płynna regulacja szerokości ściegu – do 7mm
 • płynna regulacja długości ściegu – do 4mm
 • maksymalna prędkość szycia – 750 ściegów/min
 • automatyczne obszywanie dziurek
 • wyłączany transport
 • regulacja docisku stopki
 • możliwość szycia podwójną igłą
 • wolne ramię – łatwe szycie na okrągło (nogawka, rękaw)
 • możliwość szycia wstecz (zakańczanie ściegów)
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • zatrzaskowe mocowanie stopki
 • regulacja naprężenia nici górnej
 • wbudowany nawlekacz igły
 • manualny obcinacz nici
 • chwytacz rotacyjny
 • 6-punktowy mechanizm transportu
Transport Box Feed
W maszynach z serii G firma Juki zastosowała rozwiązanie transportowe znane z maszyn przemysłowych. Mechanizm transportu porusza się więc w nich po prostokącie, co sprawia, że materiał dłużej pozostaje w kontakcie z ząbkami pozwalając uniknąć przesuwania warstw i marszczczenia.
Wzmocniony system transportu
Metalowe ząbki transportu w połączeniu ze specjalnie skonstruowaną stopką sprawiają, że maszyny z serii G dokonale radzą sobie zarówno z wieloma warstwami grubych materiałów jak jeans czy drelich, jak i cienkimi, delikatnymi tkaninami. I to bez konieczności regulacji docisku stopki!
Panel sterowania
Maszyna wyposażona jest w duży i czytelny panel sterowania składający się z dużego i czytelnego wyświetlacza oraz kilkunastu dobrze oznaczonych przycisków funkcyjnych.
Powiększone pole pracy
Zwiększona przestrzeń pomiędzy ramieniem a igielnicą maszyny sprawia, że szycie dużych projektów nie sprawia żadnych problemów.
Wysokiej klasy dziurki
Aż 8 rodzajów obszywania dziurek, w które wyposażona jest maszyna zapewnia duży wybór i pozwala na perfekcyjne wykonanie tej czynności niezależnie od wykorzystywanego materiału.
Automatyczne nawlekanie nici
Dzięki automatycznemu nawlekaczowi wykonywanie tej czynności staje się proste jak nigdy wcześniej.
Łatwe montowanie szpulki
Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, które znajdują się na płytce ściegowej maszyny, a szpulka po chwili ląduje w bębenku gotowa do pracy.
Oświetlenie LED
Wbudowane nad igielnicą oświetlenie LED doskonale oświetla pole pracy jasnym, przyjemnym dla oka światłem.
System równomiernego wkłucia
Niezależnie od tego czy szyjemy z minimalną czy maksymalną prędkością siła wkłucia igły w materiał jest równie duża.
Gwarancja door-to-door
Maszyna do szycia Juki objęta jest 3-letnią gwarancją na serwis i części. Usługi świadczone są w systemie door-to-door.
Aby pobrać warunki gwarancji kliknij TUTAJ