Janome 744D – nasza recenzja

0
871

Doskonale znany przez wielu użytkowników owerlok Janome 744D

Jest łatwy w obsłudze, posiada metalowy podzespoły i możliwość szycia 2, 3, 4 nitkami. Zaskoczy Cię swoją funkcjonalności i profesjonalnym szyciem różnych materiałów.
Wyobraź sobie, że możesz w zaciszu Twojego domu tworzyć najrozmaitsze ubrania – od wytrzymałej odzieży sportowej po eleganckie wieczorowe kreacje, wymyślone akcesoria, ozdoby czy dodatki, którymi udekorujesz dom. Zachowując przy tym niesamowitą jakość i profesjonalny wygląd tworzoną przez Ciebie rzeczy. Z owerlokiem Janome 744D jest to możliwe.

Owerlok Janome 744D tworzy 7 rodzajów ściegów owerlokowych. Są to:
– 4- nitkowy owerlokowy – to najmocniejszy ścieg w tym owerloku – doskonały do łączenia i jednoczesnego obrzucania krawędzi szytych materiałów np.: leginsów, dzianinowych spódniczek, t-shirtów, bluz oraz ubrań z materiałów luźno tkanych. Będzie też odpowiednim ściegiem do obrzucania krawędzi szwów każdego materiału, w szczególności mocno się strzępiących.
– 3- nitkowe owerlokowe (wąskie i szerokie) – doskonały do zabezpieczenia krawędzi przed strzępieniem. Jest odpowiedni do delikatniejszych materiałów, przy których nie ma potrzeby dodatkowego wzmacniania.
– 3- nitkowy rolujący (mereżka) – znakomity do wykończenia krawędzi cienkich materiałów w letnich spódnicach, sukienkach, bluzkach damskich i dziecięcych.
Co ważne, przełączenie maszyny w tryb szycia mereżką odbywa się błyskawicznie, dzięki ruchomemu języczkowi ściegowemu wbudowanemu w płytkę ściegową, bez konieczności zmiany płytki, ani stopki.
– 3-nitkowy super elastyczny – to najbardziej elastyczny ze ściegów – doskonały do szycia do szycia materiałów typu lycra w odzieży sportowej lub bieliźnie.
– 2- nitkowy prosty – ten ścieg posłuży do obrzucenia szwów w delikatniejszych tkaninach.
– 2- nitkowy rolujący – doskonały do estetycznego wykończenia krawędzi cienkich i średniej grubości materiałów takich jak: szyfon czy jedwab. Ten rodzaj ściegu najczęściej spotkasz na krawędziach delikatnych szali, ozdobnych riuszek (przy bluzkach, sukienkach) oraz ozdobnych rzeczach wyposażenia domu: poszewki, serwetki itp.
– 2-nitkowy brzegowy oraz płaski (flatlock) – znakomity do ozdobnego wykończenia krawędzi gotowych wyrobów odzieżowych, ale również do łączenia materiałów razem w formie szwu płaskiego (flatlocka).

W uzyskaniu perfekcyjnych ściegów oferowanych przez owerloka Janome 744D pomogą pokrętła regulacji naprężenia nici, długości i szerokości ściegu czy możliwość ustawienia szerokości cięcia szytego materiału. Owerlok Janome 744D doskonale współpracuje z różnymi materiałami, a to za sprawą regulowanego docisku stopki, a także doskonałej regulacji mechanizmu różnicowego (dyferencjału), dzięki któremu możesz zniwelować rozciąganie elastycznych materiałów w czasie szycia lub celowo je uzyskać. Prędkość szycia owerloka Janome 744D wynosi 1300 wkłuć na minutę. Dużą zaletą Janome 744D jest barwny system nawlekania nici. Każde miejsce, przez które trzeba poprowadzić nitkę, jest wyraźnie zaznaczone i dobrze opisane. Schemat nawlekania jest umieszczony pod otwieraną pokrywą. Janome 744D to jedyny owerlok w ofercie marki Janome, który posiada wolne ramię ułatwiające szycie na okrągło.

Rodzaj maszyny: 

  • Owerlok

Schowek na akcesoria: 

  • Osobne pudełko

Stolik powiększający pole pracy: 

Nie

Osłona maszyny: 

  • Brak

Oświetlenie: 

  • LED 1-punktowy

Pobór mocy: 

105W

System igieł: 

  • 130/705 H
  • HAx1

Waga maszyny: 

6.9kg

Waga w opakowaniu: 

8.8kg

Wymiary [GxWxS]: 

28 x 28 x 27 cm

Wymiary opakowania [GxWxS]: 

35 x 39 x 38cm

Gwarancja: 

do 5 lat

Prędkość szycia: 

1300wkłuć na minutę

Ilość dostępnych ściegów: 

7

Ilość igieł używanych w ściegu: 

1-2

Uchylny uchwyt igieł: 

Nie

Ilość nitek używanych w ściegu: 

2, 3 lub 4

Regulacja długości ściegów: 

1-5 mm

Regulacja szerokości obcinania szytego materiału: 

  • Tak

Regulacja transportu różnicowego: 

Tak

Regulacja docisku stopki: 

Tak

Maksymalny wznios stopki: 

Brak danychmm

Wyłączanie noża obcinającego: 

Tak

Mereżka: 

  • Tak (szybkie przełączenie)

Wolne ramię: 

Tak

Barwny system nawlekania nici: 

Tak

Automatyczne odcięcie zasilania: 

Nie

Naprężenie nici: 

  • Manualne

Nawlekacz: 

  • Chwytacza dolnego

Manualny obcinacz nitek: 

Tak

Mocowanie stopek: 

System MATIC

Pojemnik na ścinki: 

Tak

Jest to naprawdę dobry i solidny overlock do zadań domowych. Opinie o nim są bardzo dobre i jest jednym z lepszych wyborów w tym przedziale cenowym 🙂