0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Etui na butelkę

  Powiązane

  Czy warto?

  Czy warto kupić towar w ciemno, bo inni zachwalają,...

  Minerva M5550JDE – maszyna przemysłowa w świetnej cenie

  Model M5550JDE Rodzaj maszyny Stebnówka Chwytacz Wahadłowy Długość ściegu 0 mm do 5 mm Oświetlenie LED Naprężenie nici Płynna regulacja...

  Husqvarna Designer Topaz 40 – Hafciarka i maszyna do szycia

  Hafciarka i maszyna do szycia Husqvarna Designer Topaz 40 pozwala spełniać...

  Modna shopperka

  Modna torba na zakupy zwana shopperką, albo shopper bag,...

  Trochę o igłach maszynowych

  Jakie igły wybrać do domowej maszyny do szycia? Elementem niezbędnym...

  Udostępnij

  Wielkimi krokami nadchodzi rok szkolno/przedszkolny i ciekawe akcesoria na pewno się przydadzą. Takie etui termiczne na pewno wydłuży czas odpowiedniej temperatury napoju.

  Jest ona naprawdę proste do uszycia i nie wymaga dużych umiejętności.

  Czas: ok 1 h- 1 h 30 min z przygotowaniem i wycięciem ( w zależności od stopnia zaawansowania)

  Stopień trudności: 2

  Materiały: poliester wodoodporny, ortalion, kodura, najlepiej coś wodoodpornego i mocnego, coś do izolacji środka etui (torba termiczna z marketu, pianka, folia auminiowa, koc ratunkowy/folia NRC, kawałek taśmy nośnej, plastikowy stoper, kawałek cieńszego sznurka/a najlepiej grubszej okrąglej gumy, półkółko i karabińczyk (opcjonalnie)

  1. Wykrój składa się z okrągłego dna i prostokąta przyszytego dookoła niego. Poniżej znajdziecie do wydruku wykrój w formacie A4, wtarczy pobrać i zapisać ten plik JPG. Jeśli wasza butelka będzie szersza, zawsze możecie powiększyć okrąg, i odwrotnie z węższą 

  Dno odrysujcie z zapasem na szew, zmierzcie wysokość butelki i obwód dna (bo u każdego może być inne, po dopasowaniu do butelki).

  PAMIĘTAJCIR DODAĆ DO TEGO PROSTOKĄTA ZAPASY NA SZWY!

  Wytnijcie dno i prostokąt x 2 oraz to samo z materiału izolacyjnego

  Wytnijcie również dwa węższe prostokąty – jeden będzie lamówką do górnego brzegu, drugi „WEWNĘTRZNYM KOŁNIERZEM”. Te prostokąty muszą być o ok 2 cm dłuższe od głównego prostokąta, bo będą zawijane do wewnątrz.

  2. Na początek trzeba zszyć prostokąty na krótszym boku

  Następnie do każdego z nich przyszyć dno

  Do jednej zszytej części można przymocować zygzakiem izolację do dna, żeby potem się nie przesunęła

  3. Warstwę termiczną najlepiej będzie zszyć na długim boku (jeśli się uda, to na maszynie, jeśli nie, ręcznie), żeby dobrze trzymała kształt

  Następnie wsadzamy ją do wewnątrz jednej z części zszytego etui, opcjonalnie docinamy tak, aby od góry była krótsza od materiału głównego o jakiś centymetr.

  4. Przygotowujemy kołnierz etui. Najpierw trzeba zawinąć na dwa razy i zszyć krótsze boki, potem to samo zrobić z dłuższym. Kolejność musi być ściśle przestrzegana, bo górne dłuższe zwinięcie ma stworzyć tunel na gumkę/sznurek.

  5. Składamy etui w jedną całość: czyli do jednej zszytej części wsadzamy izolację i do tego wsuwamy drugą zszytą część tak, żeby była prawą stroną wewnątrz. Następnie wsuwamy do środka kołnierz i przyszywamy jego surowy brzeg zygzakiem

  6. Mocujemy prostokąt będący lamówką do brzegu etui, przyszywamy, zawijamy i znów przyszywamy. Pamiętajcie o estetycznym zagięciu krawędzi lamówki przed zszyciem.

  7. Na koniec można przy górnym brzegu zamocować półkółko, do którego przymocujemy uchwyt „na rękę”

  W ostatnim kroku wsuwamy w tunel kołnierza sznurek/gumkę i zakładamy stoper i gotowe!

  Takie etui na pewno przyda się szczególnie przy ciepłych napojach, bo nie wystygną bardzo szybko